Біологія і географія

Меню сайта
Пошук
***
Леонтьєва Валентина Олександрівна - «На Урок» Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Корисні сайти
 • biology.org.ua
 • Инфоурок
 • Открытый урок
 • Освітній портал Супер-урок
 • Шкільне життя
 • Нова школа
 • Учительский журнал
 • Сайт оош№1 г.Славянска
 • Сайт учителя физики и астрономии Головачева А.Н.
 • _

  Найкрасивіші явища природи.
  Топ-10 Найкрасивіші явища природи.
   
  1. Полярне сяйво 
  Полярне сяйво є воістину заворожливим явищем: спалахи, промені, кільця, вихори, що рухаються по небу і переливаються усіма кольорами, від жовтого до фіолетового, від червоного до небесно-блакитного. Від цього видовища неможливо відірвати око, навіть якщо знати, що не це чаклунство, а віддзеркалення процесів, що відбуваються на Сонці.

   
  2. Кулевидні блискавки
  Кулевидні блискавки - одна з таємниць, досі не розгадана людством, не дивлячись на те, що відомі вони були ще тисячоліття тому. Іноді поведінка такої блискавки не укладається ні в які закони фізики, і в природі вивчити їх не вдається. А в лабораторних умовах, хоч і створюється зробити щось подібне, але до розгадки таємниці кулевидних блискавок це ніскільки не наближає.
   

  3. Міражі 
  У наше століття прагматизму нікого вже не здивуєш міражами, а ось древні єгиптяни вірили, що подорожній бачить країну, якої вже немає. На жаль, це усього лише красива легенда. Насправді усе набагато простіше. Це явище виникає, найчастіше, із-за нерівномірно нагрітої атмосфери. В цьому випадку промені заломлюються, і як би "заглядають за горизонт", тому людина попросту бачить те, чого він не може побачити за звичайних умов.

   
  4. Двоопуклі хмари
  Це дуже рідкісне природне явище, відкрите всього 30 років тому. Двоопуклі хмари, або Mammatus clouds, за формою нагадують літаючу тарілку. Вважається, що багато очевидців НЛО бачили просто цей незвичайний тип хмар.
   

   5. Вогні Святого Эльма
  Вогні Святого Эльма є електричним свіченням білого або біло - блакитного кольору, виникаючого при наближенні грози на верхівках загострених предметів (маяках, щоглах і так далі). Святий Эльма - покровитель моряків, на честь його і названо це незвичайне явище, оскільки моряками воно вважалося Божественною долонею, що направляє корабель під час шторму.
   

  6. Кільцеподібне затьмарення
  Кільцеподібне затьмарення відбувається тоді, коли місяць виявляється занадто далеко від Землі, і, проходячи по диску Сонця, не може закрити його повністю. І хоча це явище не представляє інтересу для учених, не можна не захопитися його красою.
   

   7. Сріблясті хмари 
  Це явище дуже красиве і таке ж рідкісне. Сріблясті хмари - найвищі, утворюються на висоті 85 км, і видні тільки в ясну погоду, коли їх освітлює сонце із-за горизонту. Середня швидкість їх руху в атмосфері - 100 метрів в секунду.


  8. Сонячні стовпи
  Це незвичайне природне явище виникає, коли промені сонця відбиваються від різних шарів хмар, що містять кристали льоду. При цьому утворюється стовп світла, що йде високо в небо.
   

  9. Зоряний дощ
  Зоряний, або вогняний дощ - насправді метеорити, які, потрапляючи в атмосферу Землі згорають, утворюючи яскравий спалах, видимий на великій відстані. Щорічно, маса нашої планети збільшується в середньому на 5 млн. тонн із-за незгорілих метеоритів, що впали на землю.
   

   10. Червоний приплив
  Червоний приплив - це явище, викликане великим скупченням мікроскопічних водоростей червоного кольору. Встановлено, що Червоний приплив - причина загибелі риби, і частота його виникнення безпосередньо пов'язано із забрудненням океану людиною.

  Категория: Світ природи | Добавил: valentina (21.03.2013)
  Просмотров: 2061 | Рейтинг: 3.0/2
  Всего комментариев: 0
  Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
  [ Регистрация | Вход ]
  Вхід на сайт
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Copyright MyCorp © 2021
  Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz