Біологія і географія

Меню сайта
Пошук
***
Леонтьєва Валентина Олександрівна - «На Урок» Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Корисні сайти
 • biology.org.ua
 • Инфоурок
 • Открытый урок
 • Освітній портал Супер-урок
 • Шкільне життя
 • Нова школа
 • Учительский журнал
 • Сайт оош№1 г.Славянска
 • Сайт учителя физики и астрономии Головачева А.Н.
 • _

  Різноманітність паразитичних червів

  Тема №8. Різноманітність паразитичних червів

  І. Тип Плоскі черви. 

  А) Клас Сисуни

  тіло → "листок", 2 присоски (ротова та черевна)

  1.Печінковий сисун → в печинці рогатої худоби, людини(х), личинка в тілі молюска (ставковик малий)

    Запліднені яйця виводяться через кишечник хазяїна назовні. Потрапляючи у воду, з яєць розвиваються  мікроскопічні личинки з війками. Вони впроваджуються в тіло молюска малого ставковика, в якому  ростуть, з'являються хвостаті личинки. Ці личинки залишають молюска, активно плавають у воді, потім  прикріплюються до рослин, відкидають хвіст, покриваються товстою оболонкою - утворюється циста. З  травою або водою циста попадає до кишечника корови, де з неї розвивається дорослий черв'як. Людина  може заразитися печінковим сисун, якщо вип'є воду з брудної водойми.

   

  Печінковий сисун Котяча двоустка

  2. Котяча двоустка (котячий сисун) → в печінці людини, кішки, собаки(х); личинка в тілі молюска(бітінії) → карпові риби.

  Людина або тварина заражається котячим сисуном, коли вживає в їжу сиру, недостатньо просолену або проварену (просмажену) рибу.

   

  Б) Клас Стьожкові черви

  тіло → "стрічка"⇒ голівка з присосками(можуть бути крючки), шийка, членики( в кожному статевиий апарат); не має травної системи → їжу всим тілом!!!

  1-2. Бичачий (свинячий) ціп'яки → в кишечнику  людини(х),  личинки (фіни) в мя'зах великої рогатої худоби (свині).

   Развитие бычьего цепня

   По мірі зростання ціп'яка в області шийки утворюються нові членики, а старі членики відсуваються  назад. Число члеників може досягати 1 000. Кожен членик бичачого ціп'яка має один яєчник і багато  сім'яників. Яйця дозрівають у найстаріших, задніх члениках, які відриваються і виходять з калом  назовні. Подальший розвиток яєць відбудеться в тому випадку, якщо разом з травою вони будуть  проковтнуті великою рогатою худобою. У шлунку корови з яйця виходять личинки, які через стінки  кишечника потрапляють в кров. Током крові вони заносяться в м'язи і перетворюються на фіну, що має  форму пухирця, всередині якого знаходяться голівка і шийка паразита. Подальший розвиток фіни  відбувається, якщо вона потрапляє в організм людини, яка з'їсть погано проварене або не просмажене  м'ясо. Паразитуючи в кишечнику людини, ціп'як механічно подразнює слизову оболонку кишечника,  отруює організм людини продуктами свого обміну речовин. Тривалість життя паразита близько 10  років. У хворих людей спостерігається слабкість, втрата апетиту.

  3. Стьожак широкий (до 25м) → кишечник людини, собак, котів, лисиць); личинка в тілі рачка-циклопа → риби.

   Зараження людини відбувається, якщо вживати в їжу не просмажену чи погано просолену рибу або ікру.

   

  4. Ехінокок→  хижі тварини: собаки, вовки, лисиці(х);   личинка в тілі копитних тварин або людини(фіна до 16кг).

   

  Людина заражається при необережному поводженні з собакою. На вовні собаки можуть знаходитися яйця паразита, які з брудними руками потрапляють в їжу, а з нею - в кишечник людини. Потрапляючи в печінку або легені, утворюються фіни, розміри яких можуть збільшуватися до 16 кг. Позбутися можна тільки хірургічним шляхом.

   

  ІІ. Тип Круглі Черви.

  1. Аскарида в тонкому кишечнику людини( до 1 року). 

  Самка ≈44 см; самці≈ 25 см. Самка за добу > 240 000 яєць.→ всередині личинка, развивається на повітрі 2 тижні(потрібно О2), зберігається до 7 років. 

  Личинка → в кишечнику людини (грязні руки, овочі, фрукти)→ мігрують в кров → печінку → легені (розвиток - потрібно О2)→ кишечник (дорослий черв'як)

  Аскарадиоз - розлад роботи органів, гострий біль, анемія. 

  Вскрытая аскарида

    Яйця виділяються в кишечник людини і з калом виводяться назовні. Через деякий час при високій  температурі і доступі кисню в них утворюється личинка. Такі «яйця» можуть потрапити в  кишечник людини, якщо він з'їсть немиті овочі та фрукти. З яєць виходить личинка, через стінки  кишечника, потрапляє в кров і разом з її потоком проникає в легені. З мокротою личинки  потрапляють  в глотку, а потім знову в кишечник. У кишечнику з личинки утворюється дорослий  черв'як,  викликаючи захворювання - аскародиоз.

  2. Гострики (5-10мм) - в товстому кишечнику людини( до 1 місяця), самка відкладує яйця навколо анального отвору. Зараження через грязні руки.

  3. Трихінела -  самка ≈4мм, самець ≈2мм. → в кишечнику,  личинка в м'язах  людини, свиней...

  Зараження - непроварене м'ясо  → черв'як → нові личинки → судини → м'язи ⇒ висока tо, біль, набряк обличчя...

   

  Категория: 7 клас | Добавил: valentina (29.09.2018)
  Просмотров: 534 | Рейтинг: 0.0/0
  Всего комментариев: 0
  Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
  [ Регистрация | Вход ]
  Вхід на сайт
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Copyright MyCorp © 2021
  Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz